Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Psaní -mě-, -mně-

Komentáře k článku: Psaní -mě-, -mně-

Defaultní ikona uživatele
nekdo:

mam taky super pomůcku.. třeba: „tohle psaní je pro (já)“ a teď, když si nejsem jistá tvarem, tak si to převedu do 2. osoby jednotnýho čísla = ty. takže: „tohle psaní je pro TEBE“ – takže napíšu MNE. nebo:„chtěl to po TOBĚ = MNĚ“. nebo: „miluje TĚ = MĚ“. vždycky to vychází :-)


Defaultní ikona uživatele
kik vejld:

upe best super všechno kapu


Defaultní ikona uživatele
ahoj:

Re: Ahoj

Vzpomněl si, že zapomněl, aby mu připomněl domněnku o pomněnce.


Defaultní ikona uživatele
Sára:

poděkování

Dobrý den moc děkuji za tuto stránku tato probíraná látka mi dělala trochu problém ale vaše stránka mi pomohla se do toho dostat ještě jednou děkuji a přeji další články plné poučení.:D


Defaultní ikona uživatele
Wall-E;**:

Díky Moc

Děkuji vám je mi 12let a doted sem to vubec neumel ale ted to díky vámn umím velký respekt z vás :-) Ale moooc vám děkuji diky č… :-D


Defaultní ikona uživatele
ječmen:

poděkování

strašně děkuju ve skole to vubec nachapu konecne mne to nekdo poradne naucil :-D :-D


Defaultní ikona uživatele
Neregistravaný uživatel:

ahoj sem ráda že ste tuto stránku založily pro ty co to neumí nebo nevědí ráda sem se tu uřčila moc mi to pomohlo! :-D


Defaultní ikona uživatele
Student:

Haha

Haha, učitelka mi nebude moci dát něco jinýho než 1, haha…


Defaultní ikona uživatele
Neregistravaný uživatel:

joo fakt děkuju moc mi to pomohlo.Z testu mám za jedna. Užásný


Defaultní ikona uživatele
Neregistravaný uživatel:

ahoj moc heské sránky, jen tak dál!!!!!


Defaultní ikona uživatele
Greta Amaru:

super stránky!!!


Defaultní ikona uživatele
:):

Na co se ptám pády u mně a me?

Dobrý den…líbí se mi ta rada, že 2 a 4 pád je mě a 3 a 6 pád je mně, ale nechápu na co konkrétně se ptám těmi pády? Na to slovo ve kterém nevím to mně/mě nebo na podmět věty nebo na jaké slovo??? díky


Jana Skřivánková:

Re: Na co se ptám pády u mně a me?

Dobrý den,
myslíte pády v článku? Ty se týkají zájmene já.


Defaultní ikona uživatele
piadimuzik02:

Chtěl bych strašně pochválit autora na všech ostatních stránkách to je napsáno strašně složitě a tady to naprosto chápu ;)
Véélká pochvala


Defaultní ikona uživatele
Michal:

Vašek

A což takhle tato pomůcka: Zájmeno nahraďte jménem Vašek. Tam, kam dáte Vaška, napište . Tam, kam dáte Vaškovi, napíšete mně. Přijde mně to (Vaškovi) mnohem lepší :-D.

 

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek MojeČeština.cz za ně nenese zodpovědnost. Odesláním příspěvku souhlasíte s Pravidly diskuze.