Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Test: Vyjmenovaná slova v pohádkách

Vydáno dne 18.04.2011 od Jana Skřivánková

Krátký test zaměřený na vyjmenovaná slova, všechny věty na doplňování pocházejí z pohádek. Uhádnete, která věta do které pohádky patří?

Klikáním na šedé políčko doplňte do slov správné i/y. Po vyhodnocení testu si můžete přečíst vysvětlení všech správných odpovědí, stačí najet myší na zeleně/červeně označenou odpověď.

Když se král dozvěděl, že ho má Maruška ráda jako sůl, v _ hnal ji z domu. Dobrá v _ la proměnila m _ š v lokaje a Popelka mohla jet na ples. Hostinský mu potají v _ měnil kouzelný ubrousek za ob _ čejný a ten kouzelný pečlivě schoval do truhly. Růženka se p _ chla o vřeteno a upadla do hlubokého spánku.Trpaslíci v _ stavili Sněhurku ve skleněné rakvi a drželi u ní stráž. Prince při jeho cestě doprovázeli Dlouhý, Široký a B _ strozraký. Kmotřička proměnila prince za jeho p _ chu v medvěda a všechny jeho dvořany v zajíce. Zlá macecha se každý den v _ ptávala kouzelného zrcadla, kdo je na světě nejkrásnější.


Čeština s maňásky

Zábavná aplikace na výuku vyjmenovaných slov, určování pádu, psaní ú/ů a i/y po měkkých a tvrdých souhláskách. Obsahuje celkem 8 756 testových otázek s vysvětlením správné odpovědi, 8 výukových her a vysvětlení potřebné teorie.

Vyzkoušet zdarma Češtinu s maňásky

Verze pro tisk

Články ze stejné rubriky: