Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Chytáky u vyjmenovaných slov po S

Komentáře k článku: Chytáky u vyjmenovaných slov po S

Defaultní ikona uživatele
Neregistravaný uživatel:

:-) :-D :o t oje cooool


Defaultní ikona uživatele
Mária slovenka:

komentář

ahoj, toto je jednoduché i pro slováky, horší jsou jené věcí, např. mě, mně, mne, já vím 4pád,2,6, atd, ale já chci pravidlo logické, např. mi je v jednotn.č. my je v množnom č.tak něco napíšte na mne, mně, mě,díky, zdraví Mária


Defaultní ikona uživatele
Mária slovenka:

komentář

ahoj, toto je jednoduché i pro slováky, horší jsou jené věcí, např. mě, mně, mne, já vím 4pád,2,6, atd, ale já chci pravidlo logické, např. mi je v jednotn.č. my je v množnom č.tak něco napíšte na mne, mně, mě,díky, zdraví Mária


Jana Skřivánková:

Re: komentář

O psaní mě, mně a mne máme na našich stránkách přímo článek mojecestina.cz/gra­matika/c20090130­02-Psani–me----mne-.html, určitě Vám poradí. Pokud bych měla ale psaní zájmena já shrnout do jednoduchého pravidla, tak určitě doporučuji porovnávat tvary se zájmenem ty. Více k této pomůcce je napsáno také ve článku mojecestina.cz/tipy-a-triky/c2009033002-Mnemotechnicke-pomucky.html.


Defaultní ikona uživatele
Neregistravaný uživatel:

fakt dobrá nápověda já ji vždy viužívám když něco nevím z čejáku


Defaultní ikona uživatele
Neregistravaný uživatel:

kol

 

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek MojeČeština.cz za ně nenese zodpovědnost. Odesláním příspěvku souhlasíte s Pravidly diskuze.