Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Svěrákův tradiční diktát opět uvítal žáky ve školních lavicích

Vydáno dne 01.09.2011 od Jana Skřivánková

S 1. zářím je spojen nejen začátek školního roku, ale také tradiční diktát Zdenka Svěráka, ve kterém si mohou prověřit své znalosti českého jazyka nejen sami žáci, ale také jejich rodiče či další příbuzní, dokonce i jejich učitelé.

Dobrou zprávou jistě je, že diktát je o něco lehčí než v předešlých letech, nemusíte tedy mít rozhodně strach si ho vyzkoušet. Vám, kteří chodíte do školy, jistě pomůže rozpohybovat po prázdninách mozek a Vy, kteří do školy již nechodíte, můžete v diktátu zavzpomínat na svá školní léta a oddychnout si, že Vás žádné povinné psaní diktátu již nečeká.

Pokud diktát vyzkoušíte, budeme rádi, když se s námi i s ostatními uživateli podělíte v komentářích o svůj výsledek. Pokud uděláte v diktátu chybu, můžete se v komentáři pod títmo článkem zároveň zeptat, proč Vaše odpověď nebyla tou správnou. Rádi Vám odpovíme.

Diktát naleznete na stránkách serveru iDnes.


Čeština s maňásky

Zábavná aplikace na výuku vyjmenovaných slov, určování pádu, psaní ú/ů a i/y po měkkých a tvrdých souhláskách. Obsahuje celkem 8 756 testových otázek s vysvětlením správné odpovědi, 8 výukových her a vysvětlení potřebné teorie.

Vyzkoušet zdarma Češtinu s maňásky

Verze pro tisk

Články ze stejné rubriky: