Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 4

Vydáno dne 31.10.2013 od Jana Skřivánková

V pořadí už čtvrtý test na psaní hlásek uprostřed a na konci slova, po vyhodnocení testu si můžete v klidu přečíst vysvětlení správných odpovědí a tím si pravopis některých slov lépe zapamatovat.

Klikáním na šedé políčko vybíráte správnou odpověď. Po vyhodnocení testu si můžete přečíst vysvětlení ke každé otázce, stačí najet myší na zelené nebo červené políčko s odpovědí.

Dědeček si dává do čaje kos _ ku cukru. Dones mi blok a tu _ žku. Na sluníčku se vyhřívá ha _ . Dnes budeme zavařovat šves _ ky. Otesánek měl neustále hla _   přestože už snědl celý chlé _ , deset kra _ , dvanáct o _ cí a vů _   plný brambor. O prázdninách jsme navštívili Pražský hra _ . V zoologické zahradě se nám nejvíce líbil le _   a hro _ . Vlašto _ ky od nás odlétají na přelomu září a října. V diktátu bylo hodně vě _ . Měli bychom se snažit psát bez chy _ .


Čeština s maňásky

Zábavná aplikace na výuku vyjmenovaných slov, určování pádu, psaní ú/ů a i/y po měkkých a tvrdých souhláskách. Obsahuje celkem 8 756 testových otázek s vysvětlením správné odpovědi, 8 výukových her a vysvětlení potřebné teorie.

Vyzkoušet zdarma Češtinu s maňásky

Verze pro tisk

Články ze stejné rubriky: