Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Souhlásky uvnitř a na konci slov

Test: Souhlásky uvnitř a na konci slova 15

Cvičení, ve kterém si můžete ověřit, zda umíte psát správně souhlásky uvnitř a na konci slov. Každá odpověď navíc obsahuje vysvětlení správné odpovědi.


Test: Souhlásky uvnitř a na konci slova 14

Další test věnovaný tomu, jak správně psát souhlásky uvnitř a na konci slov.


Test: Souhlásky uvnitř a na konci slova 13

Test zaměřený na psaní souhlásek uvnitř a na konci slova. Každá doplňované slovo navíc obsahuje vysvětlení správného pravopisu.


Let a led

V tomto článku se podíváme na to, kdy psát slovo let a kdy zase led.


Plot a plod

Při psaní je potřeba dávat si pozor na to, jakou souhlásku píšeme na konci některých slov. Mezi zákeřné výrazy patří i dvojice slov plot a plod. Pojďme se na ni podívat blíže.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 12

Cvičení, ve kterém si můžete ověřit, zda umíte psát správně souhlásky uvnitř a na konci slov. Každá odpověď navíc obsahuje vysvětlení správné odpovědi.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 11

Další test zaměřený na psaní souhlásek uvnitř a na konci slov.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 10

Cvičení zaměřené na správné psaní souhlásek uvnitř a na konci slov. Všechny otázky navíc obsahují vysvětlení správné odpovědi.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 9

Další test zaměřený na psaní souhlásek uvnitř a na konci slova.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 8

Test zaměřený na správné psaní souhlásek uvnitř a na konci slov. Všechny otázky obsahují vysvětlení správné odpovědi.


Čeština letem světem: D, nebo T uprostřed slova?

Mnoho z nás si jistě ještě pamatuje poučku ze třetí třídy, že na konci slova můžeme někdy slyšet T, přestože v něm ve skutečnosti píšeme D. Možná si i vybavíte, že se správným psaním slova nám pomůže většinou tvar pro 2. pád, případně množné číslo. Víme, že píšeme loď, protože plujeme na lodi. Umíme si odůvodnit, že ve slově schod píšeme D, protože jsou dva schody. Víte ale, jak sobě nebo dětem při učení odůvodnit pravopis slova krátký či hladký?


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 7

Umíte si správně odůvodnit psaní hlásek uvnitř a na konci slov? S naším testem si můžete své znalosti snadno ověřit. A pokud uděláte v nějaké otázce chybu, nabízíme vysvětlení správné odpovědi.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 6

Další test zaměřený na psaní souhlásek uprostřed a na konci slov. Každé slovní spojení obsahuje vysvětlení správné odpovědi, které si můžete přečíst po vyhodnocení testu.


5 záludných slov, která se jinak píší a vyslovují

I v češtině máme slova, která se jinak píší a vyslovují. Podívejme se společně na pět nejzáludnějších slov, při jejichž psaní se nemůžeme spolehnout na uši.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 5

V tomto testu si můžete procvičit psaní souhlásek uprostřed a na konci slov. Navíc si u každé otázky můžete přečíst vysvětlení správné odpovědi.