Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Souhlásky uvnitř a na konci slov

Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 7

Umíte si správně odůvodnit psaní hlásek uvnitř a na konci slov? S naším testem si můžete své znalosti snadno ověřit. A pokud uděláte v nějaké otázce chybu, nabízíme vysvětlení správné odpovědi.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 6

Další test zaměřený na psaní souhlásek uprostřed a na konci slov. Každé slovní spojení obsahuje vysvětlení správné odpovědi, které si můžete přečíst po vyhodnocení testu.


5 záludných slov, která se jinak píší a vyslovují

I v češtině máme slova, která se jinak píší a vyslovují. Podívejme se společně na pět nejzáludnějších slov, při jejichž psaní se nemůžeme spolehnout na uši.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 5

V tomto testu si můžete procvičit psaní souhlásek uprostřed a na konci slov. Navíc si u každé otázky můžete přečíst vysvětlení správné odpovědi.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 4

V pořadí už čtvrtý test na psaní hlásek uprostřed a na konci slova, po vyhodnocení testu si můžete v klidu přečíst vysvětlení správných odpovědí a tím si pravopis některých slov lépe zapamatovat.


Test: Psaní hlásek uvnitř a na konci slov 3

Další test pro žák 1. stupně (a samozřejmě nejen pro ně), ve kterém si posvítíme na psaní párových hlásek uvnitř a na konci slova. U každé otázky po vyhodnocení najdete zdůvodnění každé odpovědi.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 2

Článek zaměřený na psaní souhlásek uvnitř a na konci slov. Test je určen především pro žáky 1. stupně.


Test: Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov 1

Tento test je určen především pro žáky 1. stupně, mohou si v něm procvičit psaní souhlásek na konci a uvnitř slov. U každého slova navíc najdou odůvodnění správné odpovědi.