Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Příspěvky do soutěže o mnemotechnických pomůckách

Komentáře k článku: Příspěvky do soutěže o mnemotechnických pomůckách

Defaultní ikona uživatele
Noella:

b & d

Jak pomoci prvňáčkům si zapamatovat které je které – (pomohlo u syna). Při vysvětlení je dobré nakreslit – „Velké B má bříška dvě, malé u něj zůstane. Velké D ho velké má, malé musí doleva.“


Defaultní ikona uživatele
milča:

Opery Bedřicha Smetany

opery Bedřicha Smetany
Byla jedna Prodaná nevěsta, jmenovala se Libuše, miloval ji Dalibor. Setkali se u Čertovy stěny, tam si dali Hubičku. Bylo to jejich Tajemství, viděly je Dvě vdovy. Stalo se to v době, kdy byli Braniboři v Čechách.


Defaultní ikona uživatele
milča:

Re: b & d

Nakreslete 2 panáčky. Jeden panáček bude mít v sobě (v těle) napsané b = bříško. Druhý panáček bude mít na těle schované d = zadeček, záda. S těmito obrázky panáčků děti mohou číst a při nejistotě mrknou na obrázky a je jim to jasné. Mám to léta vyzkoušené.


Defaultní ikona uživatele
Terka:

Letí Cikán Dolů Městem :)

římské L C D M


Defaultní ikona uživatele
Jarka:

reagovat

MeDiCimbaL
1000,500,100,50
Ivan Vede Xenii Lesní Cestou Do Mlýna


Defaultní ikona uživatele
Jarka:

reagovat

Mamka nám pomůže:
přídavná jm. přivlastňovací – přidáme si slovo mamčini – mamčiny(viděl jsem mamčiny Pavlovy kamarády, šli s námi mamčini Pavlovi kamarádi, to jsou mamčiny Jirkovy knihy) POZOR někdo neslyší!
zájmena mně/mě – do věty dosadíme tvar slova maminka, pokud je tam „mamince“/mně, ostatní tvary „maminku, maminky“/mě
(pojď k mamince – ke mně, viděl maminku – mě)

 

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek MojeČeština.cz za ně nenese zodpovědnost. Odesláním příspěvku souhlasíte s Pravidly diskuze.