Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Vyjmenovaná slova

Výš a víš

Víte, jaký je rozdíl mezi slovy výš a víš? Pokud si nejste jisti, náš článek Vám rozdíl mezi těmito slovy vysvětlí.


Lýčený a líčený

Další článek věnovaný chytákům u vyjmenovaných slov po L, tentokrát se podíváme na rozdíl mezi slovy líčený a lýčený.


Test: Vyjmenovaná slova v říkadlech 2

Další procvičování vyjmenovaných slov, ve kterých si můžete zavzpomínat na oblíbená dětská říkadla.


Dobýt pevnost

Je správně dobít pevnost, nebo dobít pevnost? A jak je to s rozkazovacím způsobem tohoto slovesa? Odpovědi nabízí náš článek.


Vyjmenovaná slova: Býložravec

V různých cvičeních a testech na vyjmenovaná slova můžeme občas narazit na slova, u kterých si nejsme jistí, co vlastně znamenají. U slova býložravec je obzvláště důležité vědět jeho význam, protože nám může pomoci i se správným psaním.


Vyjmenovaná slova: Vyviklat a vyviklaný

V dnešním článku se podíváme na to, jak správně psát slova vyviklat a vyviklaný.


Vyjmenovaná slova - mapa kurzu

Na našich stránkách věnujeme vyjmenovaným slovům poměrně velkou pozornost. V tomto článku si můžete prohlédnout, co všechno se u nás o této problematice můžete dozvědět. Mapa kurzu obsahuje ucelený přehled všech vysvětlení a cvičení na téma vyjmenovaná slova.


Mýt a mít

V dnešním článku se podíváme na to, kdy bychom měli správně psát mýt a kdy zase mít. On je totiž rozdíl v tom, když řekneme, že chceme mýt psa, nebo že ho chceme mít. Minimálně pro toho psa.


Sýrový a sírový

Ke znalosti vyjmenovaných slov patří také rozlišování výrazů, které podobně zní, ale jinak se píší. Tato slova se liší také svým významem a nemůžeme je volně zaměňovat. Podívejme se tedy společně na jednu takovou dvojici: slova sýrový a sírový.


Co jsou to vyjmenovaná slova

Tento článek nabízí krátké seznámení s vyjmenovanými slovy. Povíme si, co to vlastně vyjmenovaná slova jsou a proč se je učíme. A také se dozvíme, co vlastně znamená umět vyjmenovaná slova. Odpověď Vás možná překvapí.


Pykat a pikat

Když jdeme do vězení, budeme pikat, nebo pykat za své špatné činy? Pokud si nejste jistí tím, kdy použít slovo pykat a kdy zase pikat, je náš článek určen právě Vám. s lepším zapamatováním rozdílu mezi slovy Vám pomohou příkladové věty k jednotlivým významům i ilustrativní obrázky.


Mlýn, ale mlít

Také si lámete hlavu nad tím, proč se píše ve slově mlít měkké I. Odpověď najdete v našem článku.


Lyska a líska

Slova líska a lyska zní téměř stejně, přesto každé z nich znamená něco jiného. Liší se ale také pravopisem. Pokud si nejste rozdílem mezi těmito slovy jistí, zkuste kouknout do našeho článku. Obsahuje i příkladové věty a ilustrativní obrázky pro lepší představu.


Výška a vížka

Víte, kdy napsat slovo výška a kdy zase vížka? Pokud se Vám tato dvě slova pletou, je náš článek určen právě Vám. Kromě významu každého ze slov v něm najdete také příkladové věty a obrázky pro lepší zapamatování.


Vyjmenovaná slova po Z

(Předělaný článek z roku 2008) Ilustrovaný přehled vyjmenovaných slov po Z. U každého vyjmenovaného slova si můžete prohlédnout ilustrativní obrázek, přečíst seznam příbuzných slov a nechat si vysvětlit méně známá slova.