Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Vyjmenovaná slova po B

Test: Poznej vyjmenovaná slova po B (PŘESMYČKY)

Další přesmyčky pro ty, kteří začínají s vyjmenovaný­mi slovy.


Dobýt pevnost

Je správně dobít pevnost, nebo dobít pevnost? A jak je to s rozkazovacím způsobem tohoto slovesa? Odpovědi nabízí náš článek.


Vyjmenovaná slova: Býložravec

V různých cvičeních a testech na vyjmenovaná slova můžeme občas narazit na slova, u kterých si nejsme jistí, co vlastně znamenají. U slova býložravec je obzvláště důležité vědět jeho význam, protože nám může pomoci i se správným psaním.


Vyjmenovaná slova po B

Naučit se nazpaměť řadu vyjmenovaných slov není vždy lehkou záležitostí, mnohdy za to může i fakt, že nevíme, co přesně si pod některými slovy představit. U nás jsou proto vyjmenovaná slova pro lepší zapamatování doplněna ilustracemi. Navíc u méně obvyklých slov najdete také vysvětlení jejich významu. A u všech si navíc můžete přečíst obsáhlý seznam příbuzných slov.


Chytáky u vyjmenovaných slov po B

Podívejme se společně na největší chytáky a záludnosti ve vyjmenovaných slovech po B. Díky našemu přehledu se už nenecháte při jejich psaní nachytat.


Test: Vyjmenovaná slova po B 2

Další test zaměřený na vyjmenovaná slova po B.


Nabýt a nabít

V tomto článku se společně podíváme na to, jaký je rozdíl mezi slovy nabýt a nabít. Víte, kdy se má které psát?


Slova být a bít

V češtině se někdy setkáme s pěknými záludnostmi. Například slovy, která zní stejně, ale jinak se píší. Víte, kdy se píše bít s měkkým I a kdy zase být s tvrdým Y?


Poznej vyjmenovaná slova (B) 2

Čtyři obrázky, čtyři nápovědy, které vás dovedou k odhalení požadovaného vyjmenovaného slova. Nebojte se zapojit do hry logické myšlení a úsudek.


Test: Poznej vyjmenovaná slova (B) 1

Vyjmenovaná slova se nemusí učit jen procvičováním v doplňovačkách. Pro lepší zapamatování toho, která slova jsou ta vyjmenovaná, můžeme použít také hru Na agenta, kdy děti hádají, na které vyjmenované slovo zvířátko myslí.


Test: Vyjmenovaná slova po B 1

Krátký test na vyjmenovaná slova po B. Vyzkoušejte si, jak moc jste dávali o hodinách českého jazyka pozor.


Test: Vyjmenovaná slova (Být x bít)

Test zaměřený na příbuzná slova ke slovesům být a bít.