Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Vyjmenovaná slova po B

Dobýt pevnost

Je správně dobít pevnost, nebo dobít pevnost? A jak je to s rozkazovacím způsobem tohoto slovesa? Odpovědi nabízí náš článek.


Vyjmenovaná slova: Býložravec

V různých cvičeních a testech na vyjmenovaná slova můžeme občas narazit na slova, u kterých si nejsme jistí, co vlastně znamenají. U slova býložravec je obzvláště důležité vědět jeho význam, protože nám může pomoci i se správným psaním.


Vyjmenovaná slova po B

Naučit se nazpaměť řadu vyjmenovaných slov není vždy lehkou záležitostí, mnohdy za to může i fakt, že nevíme, co přesně si pod některými slovy představit. U nás jsou proto vyjmenovaná slova pro lepší zapamatování doplněna ilustracemi. Navíc u méně obvyklých slov najdete také vysvětlení jejich významu. A u všech si navíc můžete přečíst obsáhlý seznam příbuzných slov.


Chytáky u vyjmenovaných slov po B

Podívejme se společně na největší chytáky a záludnosti ve vyjmenovaných slovech po B. Díky našemu přehledu se už nenecháte při jejich psaní nachytat.


Nabýt a nabít

V tomto článku se společně podíváme na to, jaký je rozdíl mezi slovy nabýt a nabít. Víte, kdy se má které psát?


Slova být a bít

V češtině se někdy setkáme s pěknými záludnostmi. Například slovy, která zní stejně, ale jinak se píší. Víte, kdy se píše bít s měkkým I a kdy zase být s tvrdým Y?