Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Vyjmenovaná slova

Vyjmenovaná slova po V

Náš přehled vyjmenovaných slov po V neobsahuje jen strohý seznam nic neříkajících obratů. ke každému vyjmenovanému slovu jsme pro Vás přidali ilustrativní obrázek, rozsáhlý přehled příbuzných slov a vysvětlení méně obvyklých spojení.


Vyjmenovaná slova po S

Díky našemu ilustrovanému přehledu si můžete zpříjemnit učení vyjmenovaných slov. Tentokrát se podíváme na vyjmenovaná slova po S. Samozřejmostí jsou ilustrativní obrázky, seznamy příbuzných slov a vysvětlení významu méně obvyklých výrazů.


Vyjmenovaná slova po P

Ilustrovaný přehled vyjmenovaných slov po P. Každé vyjmenované slovo doplňuje ilustrativní obrázek a podrobný seznam příbuzných slov. U méně obvyklých či známých slov si navíc můžete přečíst také jejich význam.


Vyjmenovaná slova po M

Ilustrovaný přehled vyjmenovaných slov po M. U každého vyjmenovaného slova si můžete přečíst rozsáhlý seznam příbuzných slov a prohlédnout si ilustrativní obrázek. U méně obvyklých a známých slov si navíc můžete přečíst jejich význam.


Vyjmenovaná slova po L

Ilustrovaný přehled vyjmenovaných slov po L. U každého slova najdete podrobný seznam příbuzných slov a ilustrativní obrázek pro lepší představu o slově. U méně obvyklých výrazů také najdete vysvětlení významu.


Vyjmenovaná slova po B

Naučit se nazpaměť řadu vyjmenovaných slov není vždy lehkou záležitostí, mnohdy za to může i fakt, že nevíme, co přesně si pod některými slovy představit. U nás jsou proto vyjmenovaná slova pro lepší zapamatování doplněna ilustracemi. Navíc u méně obvyklých slov najdete také vysvětlení jejich významu. A u všech si navíc můžete přečíst obsáhlý seznam příbuzných slov.


Vyjmenovaná slova: Jak spolu souvisí myslivec a myslet?

Slovo myslivec je příbuzné k vyjmenovanému slovu myslet, proto v něm píšeme tvrdé Y. Toto odůvodnění jistě každý z nás někdy už slyšel. A každého z nás někdy při této větě napadla otázka, proč tomu vlastně tak je. Co má myslivec společného s myšlením? Na to se podíváme v tomto článku.


Chytáky u vyjmenovaných slov po B

Podívejme se společně na největší chytáky a záludnosti ve vyjmenovaných slovech po B. Díky našemu přehledu se už nenecháte při jejich psaní nachytat.


Lyže a líže

V dnešním článku si ukážeme, že slova lyže a líže sice znějí téměř stejně, ale každé z nich se píše úplně jinak.


Pyl a pil

V tomto stručném článku si povíme, kdy píšeme slovo pyl s tvrdým Y a kdy naopak pil s měkkým I. Význam obou slov si také přiblížíme příkladovými větami a obrázky.


Ližiny: Jak je psát a co to vlastně je

Víte, co znamená slovo ližiny a jak ho správně psát? Odpovědi na obě otázky nabízíme v našem článku.


Nabýt a nabít

V tomto článku se společně podíváme na to, jaký je rozdíl mezi slovy nabýt a nabít. Víte, kdy se má které psát?


Slova být a bít

V češtině se někdy setkáme s pěknými záludnostmi. Například slovy, která zní stejně, ale jinak se píší. Víte, kdy se píše bít s měkkým I a kdy zase být s tvrdým Y?


Tvar slova, nebo příbuzné slovo?

Dnešní článek je určen především pro rodiče, sourozence nebo i učitele mladších žáků, seznamuje je s rozdílem mezi tvary téhož slova a slovy příbuznými.


Chytáky u vyjmenovaných slov po Z

V tomto článku se podíváme na chytáky, s kterými se můžeme setkat u vyjmenovaných slov po Z.