Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Určování slovních druhů

Test: Vánoce a slovní druhy

Vánočně laděný test, díky kterému si procvičíte určování slovních druhů. Navíc obsahuje spoustu zajímavých informací o tom, jak se dříve slavily Vánoce.


Test: Slovní druhy (Strážci příběhů)

Další test zaměřený na určování slovních druhů. tentokrát se podíváme do úchvatného příběhu Strážci příběhů.


Test: Slovní druhy (Velikonoce)

Nabízíme test s deseti velikonočně laděnými otázkami určenými k procvičování slovních druhů. Víte, z čeho se původně pekl mazanec. Nejen to se dozvíte v našem testu.


Test: Slovní druhy (Jen jestli si nevymejšlíš)

Tentokrát si můžete vyzkoušet určování slovních druhů na dvou úžasných básních z knihy Jen jestli si nevymejšlíš. Všechny správné odpovědi navíc obsahují, jak je u nás zvykem, vysvětlení.


Slovní druhy: Stáří X staří

Při určování slovních druhů rozhoduje o zařazení u některých slov i délka samohlásky. Někdy se opravdu vyplatí číst pozorně celé slovo.


Test: Terry Pratchett a slovní druhy

Proč nespojit procvičování slovních druhů s něčím, co je plné humoru? Knihy Terryho Pratchetta jistě tuto podmínku splňují a na „Úžasné Zeměploše“ určitě vedle mágů existují i podstatná jména, zájmena a slovesa.


Test: Slovní druhy (Stopařův průvodce Galaxií)

Další test zaměřený na určování slovních druhů. Tentokrát jsme se nechali inspirovat skvělou knihou Stopařův průvodce Galaxií.


Určování slovních druhů u homonym

Jak je to s určováním slovních druhů u slov, které mohou mít více významů? Na co bychom si měli dát pozor a jak předejít v určování chybám? Na obě otázky Vám odpoví náš dnešní článek.


Test: určování slovních druhů 3

Další test zaměřený na určování slovních druhů. Všechny otázky obsahují vysvětlení správné odpovědi.


Test: Určování slovních druhů 2

Další test na určování slovních druhů je tady. Tentokrát se všechny otázky nějakým způsobem týkají zvířat.


Test: Určování slovních druhů 1

Test zaměřený na rozeznávání slovních druhů. Každá otázka obsahuje i vysvětlení správné odpovědi.


Slovní druhy (přehled)

Ilustrovaný přehled všech slovních druhů. Ke každému slovnímu druhu nabízíme nejen definici, ale také ilustrativní obrázek a několik příkladů.


Určování slovních druhů (příběh)

Učíte se právě jednotlivé slovní druhy? Seznamte se s Alíkem a Zuzankou, kteří Vás společně provedou světem slovních druhů. Jednotlivé slovní druhy si vysvětlíme na běžném dnu našich dvou hrdinů.


Test: Určování slovních druhů (Husa Líza)

Další test na určování slovních druhů. Nezapomeňte, že všechny naše testy obsahují vysvětlení správné odpovědi, po vyhodnocení testu stačí najet myší na zelené/červené kolečko vedle Vaší odpovědi a vysvětlení se zobrazí.


Velikonoční určování slovních druhů 1

V tomto velikonočně laděném cvičení se zaměříme na určování slovních druhů.