Moje čeština

Čeština nemusí být nuda

Kvíz: Agatha Christie

Vydáno dne 25.09.2012 od Jana Skřivánková

Nevšední test o spisovatelce A. Christie. Test prověří nejen Vaše znalosti, ale také Vám nabídne zajímavé informace o této autorce a její tvorbě.

  1. Agatha Christie je mnohými považována za královnu detektivky. Za svůj život napsala desítky kriminálních příběhů, které dosáhly celosvětového úspěchu. Mnoha detektivním zápletkám v jejích knihách přichází na kloub také výstřední a puntičkářský detektiv s vejčitou hlavou a nezaměnitelným knírem, kterého můžete vidět na obrázku. Jaké je jeho jméno?

  2. Tento slavný detektiv pochází (pomoci Vám může slepá mapa)

  3. I přes velkou popularitu této postavy se Agatha rozhodla vymyslet další postavu, aby si od svérázného detektiva při psaní trochu odpočinula. Tak vznikla postava slečny Marplové – ________, která sice není zaměstnaná u policie, ale zato se dokonale vyzná v lidské povaze.

  4. Pro psaní čerpala inspiraci ze svého života. Během první světové války se stala dobrovolnou sestrou, později pracovala ve výdejně léků. Své znalosti uplatnila při vymýšlení zločinů, ne náhodou poměrně velké množství obětí zemřelo:

  5. Vliv na tvorbu mělo jistě i její druhé manželství, jejím manželem se stal archeolog Max Mallowan, kterého Agatha při jeho práci velmi často doprovázela. V této době vznikly například knihy Vražda v Orient expresu či Smrt na druhé nejdelší řece světa, tedy Smrt na

  6. Agatha Christie také psala divadelní hry. Je autorkou sedmi původních divadelních her a devíti divadelních adaptací svých románů a povídek. Jednou z jejích nejznámějších her je

  7. Na závěr zkuste určit, na kterém z těchto obrázků můžeme vidět Agathu Christie: 


Čeština s maňásky

Zábavná aplikace na výuku vyjmenovaných slov, určování pádu, psaní ú/ů a i/y po měkkých a tvrdých souhláskách. Obsahuje celkem 8 756 testových otázek s vysvětlením správné odpovědi, 8 výukových her a vysvětlení potřebné teorie.

Vyzkoušet zdarma Češtinu s maňásky

Copyright info:

Obrázky byly převzaty ze stránek: Wikipedie.com, www.seattletimes.com, cs.wikipedia.org a www.agathachristie.com

Verze pro tisk

Články ze stejné rubriky: