Test: Měkké a tvrdé souhlásky 3
Umíte správně rozlišit měkké a tvrdé souhlásky?
Podstatná jména (záložka k vytisknutí)
Přehled podstatných jmen volně ke stažení a vytištění pro Vaši potřebu.
Není veterán jako veterán aneb Jak ovlivní životnost význam
Některá slova mohou mít různé významy, to jistě víte. Ale o tom, že tento význam může ovlivnit i gramatickou kategorii, jste možná ještě neslyšeli.
Chybami se člověk učí: Sleva, ale zlevnit
Jak je to vlastně se slovy sleva a zlevnit si můžete přečíst v tomto článku ze seriálu Chybami se člověk učí, kde chybovat znamená poučit svou chybou někoho jiného.
Bígl: Větné členy (test)
V dnešním testu si můžete vyzkoušet svou znalost větných členů a ještě se třeba něco přiučíte o psím plemenu bígl.
Test: Určování vzorů podstatných jmen 7
Jde spojit test na vzory podstatných jmen s hádankou? No jasně, schválně, jaká tajenka Vám vyjde…
Chybami se člověk učí aneb Ten text si po sobě opravdu přečtěte
Každý z nás se jistě už několikrát dopustil při psaní textu nějakého překlepu nebo chyby z nepozornosti, na tom není určitě nic špatného. Špatné ale je, pokud si po sobě někdo text nepřečte a vypustí ho bez kontroly do světa. Jak to vypadá, když se někdo neřídí známou radou učitele o tom, že text si po sobě musíme vždy přečíst, se můžete podívat v tomto článku.
Test: Spojte pády se správnými otázkami
V tomto netradičním testu si můžete vyzkoušet, zda umíte správně luštit a přiřazovat pádové otázky k pádům…
Test: Měkké a tvrdé souhlásky 2 (Zpátky do školy!)
Měkká a tvrdá íčka nás obklopují, kam se jen podíváme. Dokážete je správně doplnit i do názvů školních potřeb?
Test: Urči větné členy 1
Test věnovaný určování větných členů.
Chybami se člověk učí: Česká pošta a standardní
Každému z nás může někdy vypadnout z hlavy nějaká ta pravopisná poučka, pojďme se poučit z chyb druhých a připomenout si v krátkosti pravopis slova standardní a poučku o psaní velkých písmen v názvu institucí.
Chytáky u psaní předpon s, z 2
Druhý díl seriálu o chytácích ve psaní předpon s, z. Víte, jaký je rozdíl mezi slovesy slézt a zlézt? A smlouvu sjednáme, nebo zjednáme? Podobné otázky by Vás po přečtení tohoto článku neměly už zaskočit.
Chytáky u psaní předpon s, z
Čeština je někdy pěkně záludná a jedno zaměněné písmenko může s významem daného slova pěkně zamávat.Někteří lidé zastávají názor, že pravopis je přežitek a vlastně ho k ničemu nepotřebujeme, slova, která Vám teď představím Vás přesvědčí o opaku a ukáží Vám, že není jedno, jestli ve slově napíšeme předponu S nebo Z.
Test: Psaní ú/ů 2
Za sedmero horami a za sedmero řekami žil byl jeden test, který zkoušel ze znalosti psaní ú/ů. Co myslíte, jaký bude mít tato pohádka konec?
Chybami se člověk učí: zhlédnout, zhlédnutí
Chybovat je lidské, a to i v pravopisu. Pojďme využít chyb, kterých se dopustil někdo jiný, k tomu abychom si (možná) rozšířili obzory o další pravopisné pravidlo, nebo si alespoň zopakovali pozapomenutou poučku. Dnes ukázka z jedné internetové stránky, která nabízí výuková videa.